Mit csinál a nyirokmasszázs 1.rész

2023.06.26

A nyirokkeringés fokozásának fontossága

A mai modern kor népbetegsége a nyiroködéma és a vénák kitágulásából adódó, pangó keringés problémái. Az immunrendszer gyengülése, a mozgáshiányos életmód, az ülő munkavégzés, vagy éppen a folyamatos álló munka, a túlsúly, a túlzott gyógyszerfogyasztás, a láb vénás és nyirokkeringési rendszerének leépüléséhez vezethet. Jó néhány civilizációs betegség, mint például az allergia, a narancsbőr vagy a rákos megbetegedések elterjedése, a helytelen táplálkozással bevitt méreganyagok, vegyszerek, tartósítószerek következménye. Éppen ezért egyre nagyobb hangsúlyt kell fektetni immunrendszerünk védelmére is, azaz szervezetünk megfelelő nyirokkeringésére.


Az erős immunrendszer fontos alapja a jó nyirokkeringés, a nyirokcsomók helyes működése.
A nyirokrendszer a szövetközti résekben vakon kezdődő kapillárisokból indul ki. A nyirok a nyirokvezetékekbe jutva több nyirokcsomón keresztül halad a gravitációval ellentétesen a szív felé, és a felső mellkasi vénába torkollik. A nyirok fehérvérsejtekben gazdag, enyhén lúgos kémhatású, sárgásan áttetsző folyadék, mely az erek falán kipréselődve a szövet közötti állományban, az anyagcsere folyamatokban vesz részt. Vizet, fehérjéket és sok más anyagot juttat a szövetek felől a véráramba, amit előzetesen a nyirokcsomók szűrnek meg.
A salakanyagok a vér útján kerülnek a májba és a vesékbe, ahol átalakulnak és kiválasztódnak. A nyirokcsomók a tisztító feladatuk mellett olyan ellenanyagokat is termelnek, amelyek megsemmisítik a kórokozókat, az elhalt, a daganatos és mutáns sejteket, vírusokat, baktériumokat, gombákat és testidegen anyagokat. A nyirokcsomók a szervezetünk első védelmi vonala. Immunrendszerünk fontos szervei még a lép, a csecsemőmirigy, a mandulák, a vékonybél, vastagbél és a féregnyúlvány is.

Ha a nyirokáramlás nem megfelelő, azaz gátolt az elfolyás, nyirokpangás keletkezik, a salakanyagok nem tudnak eltávozni, az érintett rész megduzzad és a bőr fényesen kifeszül. A végtagok elfáradnak, elnehezednek, duzzanat jelentkezik fájdalommal. Súlyosabb esetekben mozgáskorlátozáshoz, munkaképtelenséghez, lábszárfekélyhez, trombózishoz, a láb és az egész szervezet súlyos betegségeihez, akár bénuláshoz is vezethet.


Van megoldás!


A nyirokmasszázs egy kellemes, gyengéd, simogató, de annál hatékonyabb,  ritmikus masszázs, mely csillapítja az esetleges fájdalmakat, kellemesen ellazítja a testet és nyugtatják a vegetatív idegrendszert. Hatására beindul a vénás keringés, a nyirokkeringés és az izomzat mikrocirkulációja javul.

Ahhoz, hogy a lerakódott méreganyagok eltávozzanak a szervezetből, illetve hogy a vérkeringés és nyirokkeringés új életre keljen, és mindez hosszantartó eredmény lehessen több masszázs kell , legalább 6,-8 alkalom. 

Végtagjai felszabadulnak, megkönnyebbülnek és egyre pihentebbé vállnak, visszaadva Önnek a fizikai aktivitás örömeit. A nyirokmasszázs fájdalommentes, látható vérbőséget vagy bőrelváltozást nem okozhat, viszont hatására a bőr tisztábbá, feszesebbé válhat.


Megelőzésként, kiegészítő kezelésként, illetve rehabilitációként is ajánljuk a nyirokmasszázst, ami természetesen nem helyettesíti az orvosi terápiát, de azt kiegészítve sokszor még igen súlyos esetekben is segíthet. Esztétikai alkalmazásokban is képes jó eredményeket felmutatni, hatékony a narancsbőr (cellulit) tüneteinek csökkentésére, az alakformálás kiegészítő kezeléseiben.

Mi a hatásmechanizmusa?

Nyirokmasszázzsal az áramlás többszörösére fejleszthető, fokozódik a nyirokelfolyás, megszűnik a szövetekben a fehérjepangás, gyorsul a felhalmozódott méreg és salakanyagok, illetve szöveti ödémák kiürülése, javul az izmok, ízületek és belső szervek vérellátása és méregtelenítése, valamint a sejtek anyagcseréje, tápanyag- és oxigénellátása. A sejtek és szövetek gyorsabban regenerálódnak, aktiválódik az immunrendszer.

Mikor használjuk?

Javallatai:

Nyirokpangás, jóindulatú ödémák, sportsérülések, műtétek utáni duzzanatok, fájdalomcsillapítás, reumás megbetegedések, hegesedések, cellulit-narancsbőr, arcideg fájdalom, migrén, fejfájás, hajhullás, torok- fül- arc- és homloküreg gyulladása, felső légúti gyulladás, mell műtét után, műtétek és besugárzások után, fogínybetegségek, ekcéma, rosacea, osteoporosis, bénulások, menstruációs görcsök, puffadás, kismedencei gyulladás, stb.

Ellenjavallatok:

Trombózis, szívinfarktus, dekompenzált szívelégtelenség, rosszindulatú daganatok, akut gyulladások, pajzsmirigy túlműködés, TBC-s folyamat, súlyos astma, terhesség, szoptatás.